Tipy na fitness oblečení pro muže a ženy

fitness clothing for men and womenZnáte to: stojíte před napráskanou skříní a rozhodujete se, co na sebe. Máte odpoledne schůzku s obchodním partnerem? Pak si zvolíte něco formálního: sako a kalhoty či sukni. Chystáte se na rande? V tomto případě rozhodně něco víc casual, třeba džíny a košili se zajímavým potiskem. Fitness oblečení je však samostatnou kategorií, kde vám budou k ničemu veškeré rady od módních kouček a z lifestylových časopisů. Svět sportovního oblečení se řídí úplně jinými pravidly. Nebojte, poradíme vám, jak na něj.

  • Pokud vám zvolené oblečení brání v pohybu, už ho na sebe neberte. Příliš těsné kalhoty a trička ovlivní průběh celého tréninku. Zbytečně se budete rozčilovat a ztrácet energii, kterou byste mohli investovat do posilování.
  • Neberte na sebe ani oblečení z neprodyšných materiálů. Džíny ani těžké mikiny do tělocvičny nepatří. Nepatří tam ani oblečení ze 100% bavlny, které je sice pohodlné, nedisponuje však jednou důležitou vlastností: bavlna pot nasakuje, místo toho, aby odváděla vlhkost od pokožky.
  • Co se týče sportovní obuví, zvolte si boty vhodné pro druh sportu, který provozujete. V obchodech v dnešní době naleznete zvláštní modely bot pro různé druhy sportu: basketbal, tenis, fotbal aj. Běžecké boty jsou tím nejpopulárnějším modelem na trhu, k jejich volbě však také přistupujte s rozvahou. Při výběru myslete na to, že existují různé typy běžeckých bot pro různé druhy terénů.
  • Nebojte se barev. Sportovní oblečení nemusí být nutně jen černé a bílé, ve fitku přece není žádný dresscode. Pokud jste v běžném životě příznivcem pastelových barev, můžete se odvázat v posilovně. Zvolte si oblečení křiklavých barev: neonové tričko, fialové kraťasy, svítivě žluté boty. Nemějte obavy, že budete vypadat jako papoušek. V prostředí fitness centra je to naprosto přijatelné.
  • Správně si zvolte doplňky. Sportovní doplňky by měly být vhodné pro druh sportu, který provozujete. V posilovně se vám nejspíš budou hodit speciální rukavice, na hodině jógy gumová podložka, na aerobiku pak cvičební pomůcky jako power plate či soft ball.