Oblečení vhodné na jógu

Když jsme u sledování aktuálních trendů, poslední dobou největší boom zažívá jóga. Pokud vám to slovo nic neříká, jedná se o formu cvičení, která kombinuje protahování a napínání svalů s jejich relaxací. Po pravdě řečeno, autentická forma jógy, jak ji znají jogíni v Indii, představuje spíše životní disciplinu či lifestyle. Do západního světa se však jóga dostala v o něco omezené podobě a spočívá ve cvičení asan – speciálních póz určených na posilování organismu. Dá se říct, že jógu bereme jako fitness. Na hodině jógy se ale většinou nenadřeme tak, jako ve fitku, spíš se odreagujeme a mentálně odpočineme.

yogaJelikož se bavíme o poměrně nové formě cvičení, pro spoustu z vás může být záhadou, jaké oblečení byste měli zvolit na první lekci jógy. Nemějte obavy, vše vám podrobně vysvětlíme. Jak jsme již zmínili výše, jóga obsahuje sekvenci protahovacích cviků. Tím pádem nejlepší volbou bude oblečení, které vám nezabraní v pohybu. Představte si, že máte udělat rozštěp. Neříkáme, že to po vás bude někdo na hodině jógy vyžadovat. Nicméně vaše oblečení by mělo splňovat i ta nejnáročnější kritéria. Mělo by být pružné a prodyšné, stejně jako fitness oblečení obecně.

Při cvičení jógy se však budete cítit nepohodlně v příliš upnutém outfitu. Kdežto na běh nebo do posilovny byste si nikdy nevzali volné kalhoty, pro jógu budou tím pravým ořechovým. Čím volnější tím lepší, ať nejste ničím omezené. Vrchní díl – tričko či top – by měl být naopak upnutý, aby vám nepřekážel při záklonech. Základem správných jóga technik je také hluboké pomalé dýchání. Berte na to prosím ohled až se budete připravovat na vaši první lekci.

Výhoda jógy spočívá v tom, že na lekci můžete vyrazit v tom, co máte doma. Nemusíte si složitě shánět profesionální či značkové oblečení. Existují sice kolekce oblečení na jógu. Ale stejně pohodlně si budete připadat v obyčejných leginách a bavlněném tričku s krátkým rukávem.