Pro většinu lidí jak z Česka tak i z jiných zemí světa je televize (nejlépe v kombinaci s pohodlným gaučem, chutným občerstvením a nějakým lahodným nápojem) symbolem a synonymem zábavy a relaxu, který si dopřáváme každý den po příchodu z náročné a vyčerpávající práce.

Zejména v dnešní době, kdy máme na výběr doslova ze stovek tuzemských i zahraničních televizních kanálů, které nám nabízejí možnost ponořit se do všech možných i nemožných forem televizní zábavy, je velmi těžké najít v televizi něco, co by se nám mohlo líbit, co by nás pobavilo, obohatilo nebo dokonce vzdělalo. I v nepřehledné a mnohdy zabahněné džungli české televizní produkce je možné najít i filmy, seriály a pořady, které určitě stojí za zhlédnutí. Věříme, že i televizní zábava (ačkoli v současnosti už spíše upadá a na její místo se hrnou různé internetové pořady a baviči z YouTube) má pod sluncem své místo a může být kvalitní.

A právě proto jsme založili tuto stránku.

Chceme se s Vámi podívat mimo jiné na to, jaké výhody může člověku sledování televize přinést, přiblížit si nejvýznamnější a nejzajímavější české televizní kanály, říct si něco o historii českého televizního vysílání, ukázat Vám nejlepší původní české televizní seriály a ponořit se také do techničtějších zákoutí televize.

Ať už Vás tedy zajímá (nebo nezajímá) kterákoli z těchto oblastí a ať už se na televizi díváte na přístroji staršího ročníku, na obří plazmové ploše, na smartphonu nebo na počítači, doufáme, že z našich stránek budete odcházet obohaceni o mnoho nových a zajímavých informací.