Jarní jezdecké oblečení – výběr oblečení v této sezoně

Zima je skvělý čas pro třídění vašeho jezdeckého oblečení a jezdeckých potřeb: zkontrolujete případná poškození, zjistíte, co je třeba vyčistit, a zároveň sestavíte nákupní seznam nezbytností, které je potřeba dokoupit. Vaše jezdecké oblečení splňuje mnoho funkcí a musí být v co nejlepším stavu, aby správně fungovalo. Jezdecké potřeby, připínáček, a koňská deka spadají do stejné kategorie. Zlomené spony, opotřebované pásky a špatně padnoucí oděv musí být vyměněny, což vám umožní vypadat, cítit se a vystupovat na té nejlepší úrovni.fitness-594143_960_720

Vaše jezdecké kalhoty – rajtky – s tlustou podšívkou, které vám dobře sloužily v chladných zimních měsících, jsou nyní příliš těžké na to, abyste se v nich cítili pohodlně a bezpečně během intenzivního tréninku nebo dlouhé jízdní trasy. Bezpečnost a pohodlí jsou prvořadé pokaždé, když jste na koni. S letošními nejnovějšími styly si můžete zajistit potřebnou volnost pohybu při zachování úzkého kontaktu se svým koněm, přičemž budete stále vypadat elegantně a stylově.

Rozdíl mezi jarním a zimním ježděním

Zimní období vyžaduje více vrstev oblečení, silné bundy, lemované rukavice a boty, tlusté ponožky, roláky, košile a svetry a těžké jezdecké kalhoty. S příchodem jara tato těžká výbava již není ani pohodlná, ani bezpečná. Může způsobit přehřátí celého organismu a neposkytne vám dostatečný rozsah pohybu pro namáhavý trénink. Proto s příchodem jara zimní výbavu raději nechte ležet ve skříni.

Ježdění na jaře často znamená delší jízdy, takže komfort se stává větší prioritou. I když jsou stále zapotřebí jezdecké rukavice, již nechcete uvnitř zateplenou podšívku, která byla nutností v zimním období. Lehčí oblečení, vhodnější pro jaro a léto, vám poskytne atraktivní plynulost pohybu. Jarní oblečení z nových kolekcí navíc vypadá velmi atraktivně, budete se v něm cítit pohodlně a příjemně. Myslete i na vašeho koně, na jaře určitě ocení lehčí deku.

Teď, když jsme si ujasnili důležité rozdíly těchto dvou ročních období, se můžete s chladnou hlavou vydat na nákupy. Přejeme vám, ať si jarní ježdění užijete na maximum!

Add Comment