Cvičení v těhotenství – těhotenské sportovní oblečení, výhody a bezpečnost

Exercise in PregnancyS cvičením v těhotenství je obvykle spojené velké množství otázek. Cvičením se rozumí jakákoliv fyzická aktivita, která zlepšuje nebo udržuje fyzickou kondici a celkové zdraví a tonus organizmu. Cvičení během těhotenství je důležité a může pomoci v boji s určitým nepohodlím, které je spojeno s těhotenstvím, a připravit tělo na porod.

Je cvičení během těhotenství bezpečné?

Celkově a ve většině případů je cvičení během těhotenství bezpečné. Možná budete překvapeni, když zjistíte, že je dokonce doporučováno. Typicky první pravidlo je, že pokud jste byli fyzicky aktivní před těhotenstvím, pravděpodobně pro vás cvičení v průběhu těhotenství bude bezpečné.

Váš lékař vám dokonce může doporučit zůstat fyzicky aktivní dokud to jen jde, pokud je to samozřejmě v souladu s vaší zdravotní kondicí.

Na hubnutí však zapomeňte. V těhotenství je vaším hlavním cílem udržet dobrou fyzickou kondici a připravit své tělo na porod. Teprve po porodu se můžete vrátit k intenzivnímu kardio cvičení, které vám zaručeně pomůže shodit kila nabraná během těhotenství.

Jaké jsou výhody cvičení v těhotenství?

Denní třicetiminutové cvičení po celou dobu těhotenství bude mít velký přínos pro vaše zdraví a zdraví vašeho dítěte. Cvičení na pouhých 20 minut 3 nebo 4 dny v týdnu je stále stejně prospěšné. Důležité je, abyste si během cvičení rozproudila krev v těle. Pro úspěšné cvičení během těhotenství dobrým nápadem je si naplánovat dny a čas v průběhu týdne, kdy se budete věnovat cvičení.

Těhotenské sportovní oblečení

Co se týče výběru oblečení, jedná se o velmi důležitý krok. Během těhotenství se musíte cítit pohodlně za každých okolností, i během cvičení. Na štěstí spousta sportovních značek nyní má řady oblečení speciálně pro budoucí maminky. Těhotenské sportovní oblečení tak poskytuje potřebnou podporu pro prsa a bříško, díky které se vám bude cvičit jedna radost. Určitě nedoporučujeme výběr těhotenského sportovního oblečení podceňovat, nezapomeňte, že v době těhotenství byste měla myslet nejen na sebe, ale i na své budoucí miminko.

Add Comment