Co byste měli vědět, než se stanete fitness modelkou

become a fitness modelSpousta mladých dívek sní o kariéře fitness modelky. Nevědí však, jak začít, a občas samotná touha nestačí k uskutečnění cílů. Proto jsme se rozhodli v tomto článku odpovědět na nejčastější otázky a poskytnout všem budoucím modelkám návod na to, jak se stát součástí světa fitness modelingu.

První věc, kterou musíte udělat, je zjistit, co vás dělá výjimečnou, díky čemu vyčníváte z davu. Může to být váš vzhled – hezký obličej a postava, možná jste maminkou 3 děti a nehledě na to jste pořad ve vynikající kondici, možná pocházíte ze zajímavého prostředí.

Poté, co jste zjistili svůj “produkt“, můžete přemýšlet o nejlepším způsobu, jak ho uvést na trh. Mnoho dívek se dostaly do industrie fitness modelingu prostřednictvím soutěží typu fitness, bikini nebo soutěží krásy. Tyto typy soutěží často mají sponzory z oblasti fitness, což vám dá příležitost setkat se se sponzory a získat určitou slávu v oboru.

Další možností je psát články na téma fitness, a zároveň se snažit získat sponzory z branže fitness průmyslu. Mějte však na mysli, že v rámci vaše dohody se sponzorem musíte být ochotni přijmout oblečení či jiné výrobky jako platbu, nebo pracovat zadarmo. Podobné spolupráce totiž ze začátku nebývají placené. Do budoucna se však můžete dopracovat ke slušným honorářům.

Nebo zkuste odeslat své fotografie a kontaktní informace do vašeho oblíbeného fitness časopisu. Nerozčilujte se, pokud se vám nedostane odpovědi nebo pokud vás odmítnou. V odvětví fitness modelingu to je na denním pořádku, nesmíte to proto brát tak vážně, jinak nemůžete v branži uspět. Soustřeďte se na svůj cíl, opakovaně posílejte své fotografie. Nezapomeňte, že každá záporná odpověď je o krok blíž k vysněné odpovědi “ano”.

Snažte se oslovovat ke spolupráci jen ty nejlepší fitness fotografy v tomto odvětví, jejichž kontakty snadno získáte na internetu. Každá spolupráce se známým fotografem zvyšuje šanci na zveřejnění vašich skvělých fotografií.